Vésztői Digitális Fotó Egyesület
A Vésztői Digitális Fotó Egyesület (VDF) 2010. január 28-án alakult meg 10 fővel. Alapszabályunkban rögzített célunk a fotókultúra népszerűsítése, az amatőr fotográfia közösségi elismertségének növelése, valamint Vésztő városában és környékén található természeti értékek, építészeti örökségek és a helyi társadalmi-kulturális események képi megörökítése. Tevékenységünkkel az itt élő lakosság, továbbá a Vésztő és térsége iránt érdeklődők számára kívánjuk elősegíteni településünk múltjának és jelenének vizuális megismerését. Hangsúlyos célunk, hogy szervezetünk a fotózás iránt érdeklődőket helyi szinten összefogja kreativitásuk kibontakozásának elősegítése érdekében. Alapszabályunkban az alábbi részcélok kerültek megfogalmazásra:

A VDF:
– kiállításokat, foglalkozásokat, rendezvényeket szervez, kutatásokat végez;
– támogatja a fotókultúrával kapcsolatos kezdeményezéseket;
– részt vesz a fontosabb helyi események, rendezvények képi megörökítésében;
– pályázatokat hirdet meg;
– együttműködik más kulturális szervezetekkel, egyesületekkel;
– rendszeres találkozókat szervez tagjai részére;
– nemzetközi kapcsolatokat tart fenn

Tagjaink
Támogatóink, partnereink